November 07, 2020 - YAYIMLAYAN Admin

Soğutma Cihazı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz.

Soğuk hava deposunun ana kalemlerinden biri olan soğutma cihazı seçimi yapmak doğru bir soğuk hava deposuna ulaşmanın ilk istasyonlarından birisidir.


Peki en doğru soğutma cihazı seçimini nasıl yapabiliriz ve nelere dikkat etmeliyiz.


Sadece Kompresörün marka olması yetmez!


Şunu unutmayalım; soğutma cihazının içerisinde ki  kompresörün kalitesi ve markası önemlidir ama cihaz içerisinde ki diğer yardımcı ekipmanların da kalitesi ve markası önemlidir. Dolayısıyla seçim yaparken sadece kompresörün markasının iyi olması sizlerin doğru bir soğutma cihazı satın aldığınız anlamına gelmez. Diğer tüm ekipmanların, kondanser, elektrik panosu, Selenoid valfler gibi bir çok sayamadığımız ekipmanın kalitesi ve uyumu da çok önemlidir.


Basit olarak sistemin en küçük ama en önemli parçalarından olan Selenoid valfin cihazda bulunmaması bir çok problemi beraberinde getirir. Belki de almış olduğunuz cihazda bu eksikliğin şimdiye kadar farkına varmadınız ama artık biliyorsunuz.


O halde ne yapmalıyız?


Özellikle teknik içeriğe sahip bu konulara çok hakim değilseniz teklif aldığınız firmanın referansları incelenmelidir.


Daha sonrasında, en küçük soğutma cihazında dahi bulunması gereken;


Kontaktör, Selenoid valf, alçak yüksek basınç swiçleri, defrost Kontaktörleri, motor koruma röleleri, aşırı akım röleleri gibi özellikli parçaların olup olmadığını mutlaka sorun. Dış ünitenin kabin kasa yapısının elektrostatik toz boyalı ve korozyona karşı dayanımını inceleyin.


Uzak doğu ve Çin ürünlerinden uzak durun. Bu ürünlerin piyasadaki orijinal ürünlerle fiyat mukayesesi yapıldığında aradaki farkı mutlaka göreceksiniz.


Tüm anlattığımız detayları bir araya getirdiğimizde yazdıklarımızın dışında bir çok detayın olduğunu görebiliyoruz. Zor bir süreç olduğunu ve satın aldığımız cihazların, depoladığımız ürünleri bozmadan saklamasını istiyoruz.


Unutmayalım ki depoladığımız ürünler, satın aldığımız cihazlardan daha değerli ve daha yüksek fiyat mertebelerine sahip.


Bizlerde Renova olarak tamda bu anlayışla çalışıyoruz. En iyi performansı sunan ve uzun vadeli kullanım avantajlarının bir arada olduğu soğutma cihazları üretiyoruz.


Yukarıda bahsettiğimiz ve önlemini almamız gereken ekipmanların tüm soğutma cihazlarımızda, soğuk hava deposu projelerimizde eksiksiz bir şekilde kullanıldığını gönül rahatlığıyla beyan ediyoruz.